Заяву підтримало 1586 людей
Victor Zaitsev Додано: 21.12.2024 о 14:07
Мешканці Воскресенки протестують проти незаконної забудови ЖК Переможець Київ Воскресенська 2а

Мешканці мікрорайону по Воскресенській вимагають від влади будівництва школи та дитсадочків, замість розбазарювання земель громади під незаконну забудову черговими бетонними монстрами!

По вул. Воскресенській 2а, знаходиться 2 Га промислової території, що була з 2001 р. надана Київрадою в оренду на 24 роки із цільовим призначенням "обслуговування виробничої бази". Орендатор - приватне ТОВ, є власником будівель на цій ділянці. За законом, на цій ділянці не можна будувати житлові будівлі - це суперечить умовам договору оренди та містобудівному законодавству.

Проте, ця ділянка виявилася ласим шматком для одіозного забудовника УКРБУД, адже поряд - парк "Перемога" та озеро.

УКРБУД, не маючи жодного стосунку до цієї ділянки, у грудні 2014 р. замовляє у Департаменті Архітектури КМДА містобудівні умови та обмеження (МУО), та отримує їх на одну із дочірніх компаній - ТОВ Інвестиційна компанія "УКРБУД Інвест", незважаючи на порушення - замовником МУО може бути лише землекористувач, а цільове призначення ділянки - має відповідати житловій забудові.

Одразу після місцевих виборів, 10/11/2015 на ділянку заїжджає техніка, проводиться активний демонтаж будівель, відбувається риття котловану та буріння свай. Одночасно відкривається сайт із рекламою продажу квартир "ЖК переможець." Виявляється , забудовником нещодавно отримано дозвіл на будівництво у ДАБІ - на основі зміни цільового призначення ділянки через Держреєстр, підстава - рішення господарського суду м. Севастополь від 24/03/2014 р (тобто після анексії Криму). Зазначене рішення не перебуває у реєстрі судових рішень, його суть невідома.

Орендатор ділянки виступив замовником будівництва, таким чином порушивши умови договору із Київрадою, згідно з яким використання ділянки не за цільовим призначенням є приводом для розірвання договору з орендарем.

Місцева громада рішуче протестує проти даної забудови, через її незаконність. До того ж, у мікрорайоні вкрай не вистачає школи, найближча - у 2 км, у дитсадок велика черга, а приватний коштує 5000 грн/міс. Київська влада не здійснює жодних кроків, щоб повернути громаді ділянку, яка з невідомих причин відійшла під забудову без рішення Київради як представника громади м. Києва, без громадських слухань із мешканцями, без урахування потреб зростаючого мікрорайону у соціальній інфраструктурі.

Межі ділянки потрапляють у захисну смугу водойми парку, що становить підвищену екологічну небезпеку, будь-які будівельні роботи не можуть відбуватись без протоколів громадських слухань