Заяву підтримало 1066 людей
Олексій Гуляницький Додано: 02.12.2023 о 13:19
Будинок-музей першого народного художника України зруйновано 7 років тому, влада як нічого не робила,- так і не робить! Київ Дегтярна 30

Доброго дня!

У 2008 році, 15 жовтня, був підпалений (вже не в перше) будинок-музей Першого Народного Художника України - Світлицького Григорія Петровича (прізвище якого носить одна з вулиць міста Києва, на Виноградарі, а також дитячий садок, що теж розташований на цій вулиці)! Як результат – дім-музей повністю зруйнований, відключений від електромережі, води та газу, що унеможливлює проживання в ньому, а одже й можливість наглядати та підтримувати стару історичну пам’ятку України.

Причиною підпалу, зрозуміло, було бажання забудовників виселити проживаючих у будинку-музеї нащадків художника: внучку - Гуляницьку Раїсу Миколаївну (сьогодні вже покійну), правнука – Гуляницього Олексія Анатольовича, та праправнука – Гуляницького Микиту Олексійовича, за для «поліпшення» умов нашого переїзду та продажу цього будинку. На цьому місці, за адресою м.Київ, вул. Дегтярна, буд. 30, забудовники хотіли побудувати новий будинок «класу люкс» в межах забудови «Гончари-Кожум’яки» в старій частині Подолу.

Нажаль, будинок не підлягає відновленню! Найгіршим буде варіант, коли забудовники нарешті знесуть залишки будинку-музею і просто побудують там нову будівлю для багатіїв. Було безліч звернень до різних представників влади, на різних рівнях, та проблема так і лишилась без уваги.

Детальніше про пожежу, звернення до влади, та про самого Світлицього Грегорія Петровича і його внесок в історію Києва я зможу розповісти вам по телефону, або ж при зустрічі.

Дуже сподіваюсь на вашу допомогу! Хотілося б звернути увагу влади і можливо вирішити проблему з відбудовою історичної пам'ятки в серці Києва.